Sportowa kurtka polarowa dwustronna

Polar jest materiałem bardzo ciepłym, idealnym na jesienne chłody a także na zimę. Wykonuje się z niego wygodne i przyjemne w dotyku bluzy, kurtki i stanowi on także świetną podszewkę. Okazuje się być dobrym zastosowaniem w wierzchnich kryciach dwustronnych, które można nosić w zależności od pory roku polarem do wewnątrz lub na zewnątrz.

Tego rodzaju kurtki nadają się na wiosnę, jesień a także letnie wieczory przy ognisku lub romantyczne spacery w świetle księżyca. Taki model jest bardzo wygodny i praktyczny, męskie kurtki dwustronne sprawdzają się w wielu rozmaitych warunkach. Chronią przed wiatrem i zimnem, są przyjemne w dotyku oraz eleganckie.

Wiele modeli przygotowanych do zadań specjalnych takich jak wypady w góry (kurtki trekkingowe) czy do jazdy na nartach, wyposażone są w specjalną membranę, dzięki czemu także wodoodporne, ale i oddychające. Poza tym kołnierz wykończony przyjemnym w dotyku polarem zapewnia ciepło i komfort noszenia.

Najczęściej jest to mikropolar, niemechacący się. Polarowe kurtki są bardzo wygodne, odpowiednie dla mężczyzn w każdym wieku, szczególnie tych aktywnych fizycznie, potrzebujących właściwego stroju, dającego swobodę ruchów a jednocześnie kiedy tego potrzeba zapewniającego ciepło. Zwykle są one zapinane na suwak a niektóre posiadają także odblaskowe lamówki, zapewniające widoczność na drodze, na przykład podczas jazdy na rowerze.

Występują w wielu kolorach i fasonach oraz dużych rozmiarach. Męskie kurtki XXL także mogą być dopasowane i eleganckie a kiedy zajdzie taka potrzeba –  zakładane na prawą lub lewą stronę. Dwustronność kurtki daje jej właścicielowi dwie możliwości wykorzystania.

Każda ze stron posiada określone właściwości: polar od środka grzeje nas w zimne dni, natomiast wierzchnia warstwa tworzy barierę ochronną przed deszczem i wiatrem. Kurtki dwustronne polecane są głównie na okres przejściowy jesienny czy wiosenny, ale także na kapryśne lato, kiedy pogoda nie dopisuje.