Kurtki turystyczne i przeciwdeszczowe

Kiedy przychodzi moment upragnionego urlopu staramy się wtedy odpocząć na wiele różnych sposobów. Jedni leniuchują zapominając o trudach codziennych obowiązków w pracy, inni wypoczywają aktywnie w górach, nad morzem czy jeziorem. Niezależnie od tego czy nasze dni wolne przypadają na lato, wiosnę czy też jesień, odpowiednia kurtka może się przydać.

Podążając szlakami turystycznymi możemy doświadczyć różnych warunków atmosferycznych o każdej porze roku, dlatego też bardzo dobrym wyjściem jest zaopatrzenie własnej garderoby w wierzchnie odzienie przeciwdeszczowe. Najlepiej jeśli będzie ono miało charakter przejściowy, to jest wiosenno-letni, ponieważ wtedy najczęściej udajemy się na tego rodzaju wędrówki.

W dobrze wyposażonych sklepach sportowych panowie będą mogli wybrać coś odpowiedniego na takie właśnie sytuacje. Znajdujące się tam fasony kurtek wykonane są z najwyższej jakości materiałów najlepiej chroniących przed deszczem i wiatrem, czyli najbardziej uciążliwymi czynnikami.

Turystyczne kurtki przejściowe nadają się do noszenia tak wiosną jak i jesienią, w zależności od wybranego modelu. Te ocieplane, z ciepłą podszewką i kapturem idealnie sprawdzą się wczesną wiosną oraz podczas spacerów w październiku czy listopadzie. Najlepiej wybierać modele z materiałów nieprzemakalnych, ponieważ zmoknąć w taki ziąb nie jest przyjemnie i przeziębienie gotowe. Cecha ta jest szczególnie pożądana w przypadku kurtek trekkingowych – jak wiadomo, pogoda w górach potrafi być bardzo zmienna i zaskakująca.

Warto także wybierać dłuższe kurtki osłaniające całkowicie tułów, to zapobiega w znacznym stopniu utracie ciepła. Z kolei typowo przeciwdeszczowa kurtka może być cieńsza lub grubsza – także w zależności od potrzeb. Zawsze można założyć ją na grubszy polar lub sweter wełniany a ona sama jako wierzchnia powłoka będzie spełniać rolę czegoś w rodzaju płaszcza przeciwdeszczowego.

Zwykle takie kurtki wykonane są z materiałów jednocześnie bardzo dobrze chroniących przed wiatrem. Jeśli często wypoczywamy aktywnie jeżdżąc na rowerze, uprawiając nordic walking lub udając się na dłuższe wyprawy w góry, dobrze jest posiadać taką kurtkę, najlepiej dobrej marki, taką która posłuży nam przez kilka sezonów.