Kurtki wiosenno-jesienne

Wiosna i jesień są podobnymi porami roku pod względem zmieniających się warunków atmosferycznych. Są okresami przejściowymi, kiedy często nie wiadomo jak się ubrać, ponieważ rano bywa zimno a popołudniami słońce potrafi mocniej przygrzać. Wtedy najlepszym wyjściem jest komponowanie stroju na tak zwaną cebulkę.

Jest to rada nie tylko dla pań, ale także dla panów, a wierzchnim odzieniem najlepszym w tym wypadku będzie kurtka – niezbyt gruba, odpowiednia tak na jesienne jak i wiosenne kaprysy pogodowe. Posiadanie jej w szafie jest dobrym wyborem, ponieważ przydaje się w momencie, kiedy lato nas żegna i kiedy w marcu lub kwietniu pojawiają się pierwsze oznaki wiosny. Wybór jest znaczny, zwłaszcza teraz.

Kurtki te charakteryzują się lekkością a ponadto męskie fasony wyróżniają się wieloma ciekawymi dodatkami. Poza tym materiały wykorzystywane do ich wykonania cechują się nieprzemakalnością i nieprzepuszczalnością wiatru. W chwili obecnej modnymi kurtkami na okres przejściowy są modele wykonane ze 100% bawełny, ciepłe i jednocześnie dopasowane do męskiej figury.

Bardzo dobrze podkreślają jej kształty, a co najważniejsze mają ciekawy wygląd. Do wyboru mamy kurtki gładkie zapinane na suwak, ze ściągaczami u dołu oraz na rękawach i kapturem we wszystkich kolorach tego sezonu od jasnoszarego po czarny, odpowiednie do jeansów i sportowej bluzy.

Innymi fasonami, bardziej przystającymi do eleganckiego stroju jak koszula z krawatem i eleganckie spodnie z kantem są kurtki w jodełkę, wyglądem przypominające kurtki wełniane. Równie dobrze dopasowują się do sylwetki, są wyposażone w dwie dyskretne, ale pojemne kieszenie z klapami na dole i dwie małe u góry. Poza tym, że kurtka jest zapinana na zamek, posiada również zapięcia w postaci zatrzasków stanowiące ochronę dla suwaka.

Poza krojami męskich kurtek do noszenia na co dzień i do pracy w sklepach znajdziemy także modele typowo sportowe, na wypady w góry, wycieczki wiosną i jesienią, wykonane ze specjalnego rodzaju materiałów, nieprzemakających i wiatro- odpornych.