Kurtka motocyklowa – ramoneska

Ramoneska to często używana nazwa określająca motocyklową kurtkę. Pierwotnie była ona domeną motocyklistów, stanowiąc ich charakterystyczny ubiór, jednak z biegiem czasu zdobywała coraz szersze grona wielbicieli. W latach 60. i 70. ramoneski chętnie zakładali fani muzyki rockowej i heavy metalowej.

W chwili obecnej nadal ten element ubioru pozostaje modny, co można zauważyć wśród osób przemieszczających się ulicami naszych miast. Mogą je nosić mężczyźni jak i kobiet. Ponieważ styl ten jest bardzo uniwersalny, nadaje się do założenia tak na przejażdżkę motocyklową jak i randkę czy wypad ze znajomymi.

Ramoneski są bardzo charakterystycznymi kurtkami. Wykonuje się je z najwyższej jakości naturalnych skór, co zapewnia ich trwałość i elegancki wygląd przez długi czas. Męskie modele zapinane są na zamek podobnież jak i damskie. Poszczególne fasony mogą się różnić względem siebie zastosowaniem innych rozwiązań, jak choćby skośne zapięcie, ciekawe rozmieszczenie i krój kieszeni, wykorzystanie zatrzasków przy kieszonkach oraz jako ozdobę. Wiele z nich posiada w rękawach nadające się do regulacji suwaki.

Natomiast pikowana podszewka sprawia, że skórzane ramoneski można nosić jesienią i zimą. Sama kurtka doskonale przepuszcza powietrze, nie powodując nadmiernej potliwości, ponieważ podszewka jest perforowana, dobrze jeśli posiada kanały wentylacyjne. Typowe ramoneski dla motocyklistów wyposażone są również w protektory na ramionach i łokciach.

Obecnie szyte kurtki skórzane można wybrać w różnorodnych kolorach, tych jasnych i bardziej jaskrawych dla pań oraz wyrazistych brązach lub czerni dla prawdziwych mężczyzn. Doskonałym uzupełnieniem dla ramoneski są spodnie skórzane świetne na motocykl jak też do noszenia na co dzień.

Z pewnością warto zastanowić się nad wzbogaceniem swojej garderoby w tak modną i jednocześnie klasyczną kurtkę ze skóry. Znowu jest na topie i robi zawrotną karierę. Charakterystyczny kołnierz wywiera niesamowite wrażenie na kobietach, tak więc panowie – jak najszybciej wybierzcie się do sklepu z odzieżą skórzaną.